Refurbished Disk Nedir? Kullanımı uygunmudur?

Refurbished Diskler

Şu sıralar Kamera Güvenlik sistemi ihtiyacınız varsa ve Bazı firmaların verdiği rakamlarda Güvenlik Disk (HDD) fiyatlarının arasında uçuk rakamlar varsa, ucuz olanın “Refurbished Disk” olma ihtimali çok yüksektir. Birçok firma maaliyet fiyatlarını düşürebilmek için bu diskleri kullanmaktadır.

Peki Refurbished ne demektir?

Refurbished kelime anlamı olarak, daha önce kullanılmış sonrasında piyasadan toplanarak gerekli bakımları yapılmış, kozmetik olarak sıfır ürünlerden (poşetleme, ambalajlama, kutulama vb.) hiçbir farkı olmayacak şekilde yeniden satışa sunulmuş aslında ikinci el ürünlerdir.

Refurbished diskleri anlamanın yöntemlerinden birisi; bir çoğunun çalışmasının aşırı gürültülü olmasıdır, Normalde kendisi zaten mekanik bir yedekleme aracı olan diskler sıfır alınmışsa çoğu zaman Kayıt cihazı içinde çalıştığından sesi duyulmaz, fakat diskiniz rahatsız edecek kadar gürültülü çalışıyorsa Refurbished disk olma ihtimali yüksek yada artık ömrünü tamamlamak üzeredir.

Dışarıdan baktığınızda Refurbished ve Sıfır bir disk arasındaki farkı kozmetik olarak gözünüz ile farkedemeyebilirsiniz. Güvenlik kayıt cihazlarındaki Diskler çok önemlidir. İhtiyacınız olduğunda görüntüyü bulamadığımızda 1.şüpheli herzaman kullandığımız disklerdir.

Güvenlik Kayıt cihazlarında 7/24 performansla çalışabilmesi için 7/24 Güvenlik diskleri üretilmiştir, bu diskler fiyat olarak Refurbished disklerden daha pahalı, Desktop (pc) disklerinden biraz pahalıdır. Bazı 7/24 disklerin üzerinde 7/24 disk ibaresi bulunurken, bazılarında bulunmayabilir.

Kamera kayıtlarının her tür olayın ispatında ne kadar önemli olduğunu düşünürsek, işimizi sağlama aldıktan sonra Kayıt cihazlarımızda 7/24 Güvenlik disklerinin kullanılmasına özen göstermeliyiz.

5 Yorum

Yorum Yapın

Lütfen İsim yazın. Geçerli bir e-mail adresi yazın. Lütfen yorumunuzu yazın.